P I L S Ē T I Z P Ē T E
industriālais tūrisms
URBAN EXPLORATION

RUST IN PEACE

Šeit raksta


DŽERIJS ŠTERNS www.whiterabbit.lv

Saistītie projekti
Kontaktiem

Kuģim līdzīgā sala

Dienvidu virziens no Japānas krasta atrodas Gunkandzimas sala – pamesta un Nagasaki administrācijas apsargājama, iebraukšana stingri aizliegta. Ņemot vērā japāņu attieksmi pret likumu – pat ļoti stingri aizliegta… Var, piemēram, norauties turpmāku iebraukšanas aizliegumu Japānā kā tādā.

Tulkojumā nosaukums nozīmē “Linkora sala” – jo tieši šim kuģim tā ir no malas līdzīga. Agrāk tā bija tikai neliels rifs, taču 1810. gadā tajā tika nejauši atklāti ogļu krājumi, un sala kļuva par masveida intereses objektu. Attīstot šahtas, tika palielināti arī salas apmēri – drīzumā tās perimetrs sasniedza kilometra garumu, bet apdzīvotība – 5300 cilvēkus; sala nu sastāvēja no milzīgu dzīvojamo ēku un šahtu konstrukciju labirinta. 1974. gadā ogļu krājumi izsīka, un pasaules visblīvāk apdzīvotā sala tika pamesta. Šobrīd tā ir tāda joprojām, būves saēdis laika zobs, taču liela daļa iedzīves joprojām atgādinot par kādreizējo cilvēka klātbūtni. Protams, ēkas ir avārijas stāvoklī – ar šo arī Japānas varas iestādes skaidro aizliegumu uzturēties salas teritorijā. Tāpat, protams, šis aizliegums sargā salu no galīgas izlaupīšanas, ko varētu veikt t.s. “melnie arheologi”.

Daļai bilžu (varbūt pat visām, taču tas nav skaidri zināms)
autors ir japāņu fotogrāfs Saigi Judzi

Starp citu. šeit arī viņa paša unikāls materiāls par laiku, kad sala vēl bija apdzīvota:
http://www.ne.jp/asahi/saiga/yuji/gallary/1974/top.html


Vēl šajā kategorijā:

1 comment to Kuģim līdzīgā sala

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>