P I L S Ē T I Z P Ē T E
industriālais tūrisms
URBAN EXPLORATION

RUST IN PEACE

Šeit raksta


DŽERIJS ŠTERNS www.whiterabbit.lv

Saistītie projekti
Kontaktiem

Madagaskāra un franču koloniālisma pamestība!

“Gada sākumā biju ceļojumā uz Madagaskāru, kur virkne fotogrāfiju uzņemtas par objektiem, kas urbantrip tradicionāli ir bijuši īpaši uzmanības objekti” – stāsta Ervins Labanovskis, “UrbanTrip” komandas senbiedrs un projektu organizators.

Viens no ievērojamākajiem uzmanības vērtajiem foto objektiem bija pilsēta Manakara Indijas okeāna krastā. Pilsēta, kura septiņdesmitajos gados bija šikas franču koloniālisma pilsētas paraugs, kas uzņēma bagātos franču viesus un kalpoja kā atpūtas mājas Francijas elitei. Taču tad Madagaskārai par prieku un arī bēdām koloniālisma jūgs beidzās. Āfrikai raksturīgā nekārtība un slinkums faktiski visu ir iekonservējis laikā, kad franči kaut ko vēl cēla. Tagad jaunas ēkas ir tikai mobilā tīkla torņiem un baznīcām. Savukārt, agrākā spozme ir aplūkojama visai spocīgā izskatā. Staigājot pa pamestajiem kūrortpilsētas bulvāriem, var nojaust agrāko krāšņumu un saprast pamestības nenovēršamību.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>