P I L S Ē T I Z P Ē T E
industriālais tūrisms
URBAN EXPLORATION

RUST IN PEACE

Šeit raksta


DŽERIJS ŠTERNS www.whiterabbit.lv

Saistītie projekti
Kontaktiem

Rīgas kanālu iekaro bebri

No pašvaldības nākošās ziņas liecina, ka Rīgas kanāla bebri ir savairojušies un kļuvuši vispār varen aktīvi – to darbus un nedarbus varot manīt gan pie Operas, gan pie Kongresu nama. Kā vēstī “Rīgas dārzu un parku” direktors A. Kalnkaziņš, sākumā bebru parādīšanās kanālā esot likusies gana pievilcīga, taču šobrīd tā pamazām kļūst jau par problēmu.

“Tuvākajā Rīgas domes Vides komitejas sēdē tiks skatīts jautājums par bebru aktivizēšanos Rīgas kanālā. Kamēr bija tikai pāris bebri, kas labi izskatījās, bija labi, bet tagad, kad viņi ir savairojušies, situācija jau ir kļuvusi nopietna,” norāda Kalnkaziņš.

Rīgā šobrīd esot uzskaitīti vairāk nekā 120 bebri, kuri dzīvo pilsētā un tās rajonā. Rīgā tie ir manāmi vēl vairākās vietās, piemēram, Ķīšezera apkārtnē un Sarkandaugavā.

No ziņām nācās uzzināt arī ko pašam pavisam jaunu – izrādās, lai bebri negrauztu kokus, tos var atbiedēt pavisam īpatnā veidā, kas viņgad ir pielietots arī Rīgā: apsmidzinot koku mizu ar speciāli gatavotu preparātu, kura galvenā sastāvdaļa ir liellopu asinis.

Foto: (c) Smithsonian National Zoological Park

Foto: (c) National Geographic

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>