P I L S Ē T I Z P Ē T E
industriālais tūrisms
URBAN EXPLORATION

RUST IN PEACE

Šeit raksta


DŽERIJS ŠTERNS www.whiterabbit.lv

Saistītie projekti
Kontaktiem

Rīgas pašvaldība plāno Vecrīgu atslogot no autotransporta

(c)LETA. Lai atslogotu Vecrīgas teritoriju no autotransporta un tā būtu draudzīgāka gājējiem un velosipēdistiem, Rīgas pašvaldība rosinājusi veikt grozījumus Ministru kabineta noteikumos “Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas”, kas atļautu pašvaldībai ar saistošajiem noteikumiem ierobežot iebraukšanai Vecrīgā izsniedzamo bezmaksas viedkaršu skaitu katram dzīvoklim līdz vienai.

“Mūsu rosinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos paredz, ka pašvaldība būtu tiesīga piešķirt katram dzīvoklim vienu bezmaksas viedkarti. Tas, pirmkārt, būtu efektīvs veids, kā samazināt automašīnu skaitu Vecrīgas teritorijā. Otrkārt, Vecrīgā iebraucošo automašīnu skaits tiktu loģiski sabalansēts ar automašīnu novietošanas iespējām atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem, jo šobrīd liela daļa no Vecrīgā stāvošajām automašīnām ir novietotas, klaji pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumus. Treškārt, vienas bezmaksas viedkartes piešķiršana vienam dzīvoklim mudinātu dzīvokļu un ēku īpašniekus rūpīgi izvērtēt, kuriem transportlīdzekļiem tad šāda viedkarte reāli ir visvairāk nepieciešama, un atsijātu tos transportlīdzekļus, kuru īpašnieki praktiski Vecrīgā nemaz nedzīvo,” skaidro deputāts Požarnovs.

Požarnovs norāda, ka Vecrīgas pārblīvētība ar automašīnām ir pašreiz spēkā esošo Ministru kabineta noteikumu radītās sekas. Tie paredz, ka visām fiziskām personām, kurām Vecrīgas zonā ir pastāvīgā dzīvesvieta vai nekustamais īpašums, pašvaldība nedrīkst piemērot nodevu par transportlīdzekļa iebraukšanu Vecrīgā. Tas nozīmē, ka pašvaldībai šīm personām ir jāizsniedz bezmaksas viedkartes.

Saskaņā ar pašreiz spēkā esošajiem valsts normatīviem personas savu dzīvesvietu var deklarēt praktiski jebkur. Tā rezultātā ir gadījumi, ka Vecrīgā vienā dzīvoklī ir deklarētas arī astoņas un vairāk personas, katrai no kurām ir automašīna.

“Pie pašreiz spēkā esošajiem valsts normatīviem Rīgas pašvaldība tiek nostādīta pie brūkošas mājas ar sasietām rokām. Esam paredzējuši modernizēt iebraukšanas sistēmas Vecrīgā, veicot daudz stingrāku iebraucošo transportlīdzekļu kontroli. Taču tā ir tikai tāda šaušana ar lielgabalu pa zvirbuļiem, jo valsts pašvaldībai nav paredzējusi nekādus instrumentus, lai varētu samazināt iebraucošo automašīnu skaitu. Ja netiks mainīti Ministru kabineta noteikumi, samazināt iebraucošo automašīnu skaitu Vecrīgā nebūs iespējams,” norāda Požarnovs.

Rīgas domes Satiksmes departamenta apkopotie dati liecina, ka šogad atbilstoši spēkā esošajiem Ministru kabineta noteikumiem fiziskajām personām ir izsniegtas 1655 bezmaksas viedkartes iebraukšanai Vecrīgā. Taču tajā pašā laikā Vecrīgas teritorijā uz ielām vietas pietiek ne vairāk kā 600 automašīnu novietošanai atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem.

“Dati liecina, ka vidēji nakts laikā Vecrīgā tiek novietotas aptuveni 250 automašīnas. Tas nozīmē, ka pārējie 1405 transportlīdzekļu īpašnieki, kuriem ir bezmaksas viedkartes, Vecrīgā, iespējams, nemaz nedzīvo un izmanto valsts normatīvu nepilnības automašīnas novietošanai bez maksas Vecrīgā vai sastrēgumu apbraukšanai,” secina Požarnovs.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>