P I L S Ē T I Z P Ē T E
industriālais tūrisms
URBAN EXPLORATION

RUST IN PEACE

Šeit raksta


DŽERIJS ŠTERNS www.whiterabbit.lv

Saistītie projekti
Kontaktiem

Par ugunsgrēku Slokas papīrfabrikā

Latvijas Pilsētpētnieku asociācijas paziņojums

Vakarnakt Slokas papīrfabrikā izcēlies plaša mēroga ugunsgrēks, kura vaininieki esot trīs nepilngadīgie – tā liecinājis fabrikas sargs, kurš pirmais ievērojis likumpārkāpējus. Latvijas pilsētpētniecības organizācijas nosoda šo un tamlīdzīgus gadījumus, kas iznīcina valsts vēsturiski rūpniecisko mantojumu, kā arī degradē patreizējās jaunatnes kultūras jēdzienu.

Šis gadījums ir arī trieciens tām vērtībām, kuras pārstāv Latvijas pilsētpētnieku asociācija. Tās dalīborganizāciju biedri nodarbojas ar dažādu militāro un rūpniecisko objektu izpēti; tai skaitā iecienīts objekts savas unikālās vides dēļ ir bijusi arī Slokas celulozes un papīra fabrika. Asociācijas kodekss vēsta, ka pilsētpētnieku pienākums ir rūpēties par vidi, kurā tie darbojas, neveikt vandālisma aktus objektos utt. Šobrīd asociācijas biedri pauduši bažas, ka šī notikuma dēļ arī viņu organizāciju jaunieši tiks sabiedrības attieksmē automātiski asociēti ar tamlīdzīgiem vandāļiem, kas būs trieciens pilsētpētnieku reputācijai un tālākajai darbībai.

“Svarīgi ir, lai sabiedrība mūs uztvertu pareizi,” teikts asociācijas kodeksā. “Mēs nenākam uz šiem objektiem, lai tos apzīmētu, izsistu stiklus vai kā citādi apgānītu. Mēs nākam iegūt informāciju, iemūžināt faktus fotogrāfijā, dokumentēt pilsētas attīstību un mainīgumu.”

Latvijas pilsētpētnieku asociācija
www.urbanex.lv

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>