P I L S Ē T I Z P Ē T E
industriālais tūrisms
URBAN EXPLORATION

RUST IN PEACE

Šeit raksta


DŽERIJS ŠTERNS www.whiterabbit.lv

Saistītie projekti
Kontaktiem

Industriālo atkritumu augšāmcelšanās Jūsu dzīvoklī

Kamēr mēs maksājam naudiņu starpniekam, kas aizrauj mūsu sagrabējušo vāģīti uz lūžņu kaudzi, vai lādēdamies taisnojam saliektas naglas, kuras citādi nav, kur likt, attapīgākie dizaineri ir pamanījušies sagudrot pavisam citādus industriālo atkritumu pielietošanas veidus. Viņu roku skarti, tie sāk dzīvot otrreizēju mūžu Jūsu dzīvokļa iekārtojumā.

Piemēram, šie daži brīnumi pieder amerikāņu dizainera Džoela Hestera fantāzijai – viņš veido mēbeļu līniju, kas pagatavota no autolūžņiem, tos kārtīgi nopulējot, noņemot rūsas kārtu un nedaudz mainot formu.

Savukārt, metāla skulptors Bobs Kempbels veido dažādus krēslus, par izejmateriālu ņemot, piemēram, kāpurķēžu fragmentus.

Manā rīcībā ir nonākušas arī citas interesantas fotogrāfijas, kurās attēloto mēbeļu autors man diemžēl nav zināms – bet visu cieņu šim nezināmajam meistaram, viņš veido skaistas gultas un sēdekļus no koka un saliektām naglām.

Vēl gribu pieminēt arī puišus no kompānijas “MotoArt”, kuri aizrāvušies ar mēbeļu izgatavošanu no vecām lidmašīnu sastāvdaļām. Kaut ko no viņu veikumiem es patiešām neatteiktos redzēt arī savā interjerā.

Iespējams, kaut kas no šī klāsta vai pat viss vairumam cilvēku liekas neestētisks, neglīts un nepieņemams, taču tas, manuprāt, ir arī lielisks sociālās atbildības paraugs – kā atbalsts resursu daudzreizējās lietošanas koncepcijai. Kas ir estētiskāk – izveidot sev rakstāmgaldu no vecām traktora detaļām vai izgāzt tās mežā?

Vēl šajā kategorijā:

1 comment to Industriālo atkritumu augšāmcelšanās Jūsu dzīvoklī

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>