P I L S Ē T I Z P Ē T E industriālais tūrisms URBAN EXPLORATION
|
|
Laiku pa laikam gadās ieskatīties šajā lapā vai vēl citos pagātnes liecību krājumos, un uznāk tāda kā nostalģija, kā atmiņu smeldzes pilnas ilgas :)
Jau gadiem pat blogs atstāts novārtā, par aktīvākām darbībām pat nerunājot, bet bija laiks, kad tas bija pat viss dzīvesveids, ne tikai izklaide vai vaļasprieks. Kā patiesi aktīvais periods minams 2004-2008. gads, vēlāk drīzāk tāda neregulāra niekošanās.
Vispirms klejojām pa dievu un cilvēku aizmirstām vietām, pēc tam pasludinājām to par nozīmīgu mākslu :) un organizējām starptautiskus projektus, pat izdevām kādu fotogrāmatu. Pēc tam gan sākām kļūt cits par citu nopietnāki “pieaugušie” – un loģiski arvien mazāk laika palika piedzīvojumiem, eh.
Diemžēl pa šo laiku dažādu iemeslu dēļ gājusi bojā arī daļa savāktā materiāla, galvenokārt faktoloģiskā (bija laiks, piemēram, kad ticējām bezmaksas forumu un datubāzu uzturētāju godaprātam ārzemēs, hehe). Taču šo to par “nopietnajiem projektiem” var izlasīt attiecīgajā sadaļā. Vēl pa kādai liecībai var atrast visādos pašmāju drukāto žurnālu arhīvos.
Re, manāmi pat esmu aizmirsis jau, kā sakarīgi par to visu rakstīt :D Bet reizēm tā vien gribas kā ezītim uzvelt mugurā maisu un doties atkal miglā :) Varbūt pēkšņi tiksimies uz kāda jumta vai slepenā pagrabā?
Kāds mazāk ierasts galvaspilsētas leņķis.
Ass kontrasts un pretstatu mijiedarbība – tādu ceļu šajā 2014. gada novembra kadru sērijā izvēlējies fotogrāfs Fabiens Barons, izaicinošās mākslas lielmeistara Endija Vorhola savulaik dibinātā žurnāla “Interview” redakcionālais direktors. Savukārt ballīšu kritušo karalieņu lomā iejutušās modeles Anja Rubik, Lily Donaldson, Andreea Diaconu, Daria Strokous un Edita Vilkeviciute. Papildus iesaistītie – stilists Karl Templer, frizieris Yannick D’is, grimētājs Mark Carrasquillo.
Sērijas nosaukums ir “Pretty Wasted” – tiešs tulkojums varētu būt “krietnā dzērumā”, bet tuvāk oriģinālam un reizē poētiskāk varētu teikt “skaistā pālī”. Nevar gan noliegt, ka reizē nosaukumā varētu būt ietverta arī vārdu spēle: “skaistums, kas izmests miskastē” – vizuālais risinājums to pamato. Plašākām masām nepilnīgi izprotamais vēstījums, protams, ir licis autoram un modelēm saņemt publisku brāzienu pa ausīm, apvainojumu saturs gluži loģiski sākās ar estētikas jūtu iztrūkumu un beidzās (vai vismaz turpinājās) ar vardarbību pret sievietēm. Un visdrīzāk jau tieši šie skandāli arī bija sesijas mērķis, ko tur liegties, – kā nekā droša metode popularitātes vairošanai.
Taču doma man patīk :)
Sabiedrisko brīdinājuma zīmju “atkārtojums” dažu Ņujorkas jautrīšu izpildījumā – sirsnīgs atgādinājums par atbildību un labu uzvedību. Autori stāsta, ka šis video rullītis ir veidots pēc pašu iniciatīvas, bez pasūtījuma vai atbalsta no pilsētas MTA (Metropolitan Transportation Authority).
Lomās: zaļais vīriņš Chris Zelig, sarkanais vīriņš CJ Koegel, statistu godā Gene Mikhov un Romi Rotella.
Kad, Heses vārdiem runājot, sirmot sācis akots un nesniedz tālu vairs acs*, cilvēkam mēdz uznākt kāre atskatīties pagātnē uz to, kā tad visādas labas lietas un parādības ir kādreiz sākušās. “UrbanTrip” gadījumā var runāt par veseliem diviem dzimšanas posmiem – pirmo 2004. gadā, kad vispār sāka veidoties kustības ideja un kopā pulcējās cilvēki, kuri bija allaž gatavi teju jebkurā brīdī pamest visu darāmo un mesties skrējienā uz kārtējo pamesto rūpnīcu vai rāpties ugunsdzēsības tornī. Bet noteikti jāmin arī 2005. gads, kad “UrbanTrip” pirmoreiz pievērsās sabiedriski nozīmīgu, organizētu projektu realizēšanai.
Protams, tas nenozīmē, ka viss uzreiz bija labi. Sākām tāpat kā visi – ar kļūdām, kalniem, ērkšķiem un citiem šķēršļiem ceļā. Taču vienu var teikt droši – uz mūsu jaunības un kopējā pieredzes trūkuma fona jau pirmais projekts šķita izdevies pavisam grandiozi, vēlāk radās iespēja to prezentēt pat Francijā, tāpēc lieki bilst, ka bijām sajūsmā un turpināt kāri. Continue reading Nostaļģijas labad: Daba pilsētā, pilsēta dabā
|
|
Jaunākie komentāri